Türkçe
Saç Ekimi Nasıl Yapılır? | 2022 Saç Ekimi Fiyatları
Saç Ekimi Thursday 31st of March 2022

Saç ekimi tekniklerini ve istanbul saç ekimi fiyatlarını öğrenin!

Saç transplantasyonu (saç nakli), çok daha güçlü saç köklerine sahip bölgeden alınan greftlerin azalmış veya tamamiyle dökülmüş bölgeye uygulanması işlemidir. Saç dökülmesi özellikle erkekler olmak üzere kadınları da ilgilendiren oldukça yaygın bir sorundur. Saç ekimi, kalıtsal saç dökülmesi veya diğer çeşitli nedenlerden dolayı saç kaybı yaşayan kişileri yeniden saçlarına kavuşturan, kalıcı ve son derece etkili bir yöntemdir.

Ekim Süreci Nasıl Planlanır?

 • Saç ekimi işlemi, greft sayısına bağlı olarak 4 ila 8 saat aralığında sürmektedir.
 • İlk muayeneden sonra ne kadar greft toplanılacağına karar verilir
 • Bütün saçlar 3 numaraya vurularak kısaltılır, ekilecek alan belirlenir
 • Ön saç çizgi başlangıcı çizilerek alan belirlenir
 • Toplama işlemi öncesi sedasyon ile bölge uyuşturulur, kişi işlem sırasında hiçbir şey hissetmez
 • Toplanan greftler ayrıştırılır, daha önce alıcı bölgede açılan mikro kanallara ekilir
 • Ekim sonrası işlem gören bölgeye saç bandı takılır
 • Bir sonraki gün ilk yıkama ve pansuman yapılır. İlk 10 gün boyunca hastanın kullanması gereken şampuan ve solüsyon ve nasıl yıkaması gerektiği hastaya anlatılır.

Türkiye’de Saç Ekimi

Türkiye’de saç ekimi, son yıllarda Avrupa başta olmak üzere tüm dünya ülkelerinden yoğun talep alan ve en çok tercih edilen ülkelerden biri haline gelmiştir. Bu yoğun talepte uygun fiyatlı olmasının büyük payı olmuş, sonrasında da bu işlemin sıklıkla gerçekleştirilmesi sonucunda Türkiye bu anlamda büyük deneyim ve uzmanlık kazanmıştır. Türkiye saç ekimi, özellikle İstanbul şehrinde en sık olarak gerçekleştirilmektedir. İstanbul’un en popüler şehir olması, metropol olması ve en çok turist çeken şehir olması yine bu rağbette en önemli nedenlerden biridir.

Türkiye saç ekimi, diğer yan işlemler olan kaş ve sakal ekiminde de oldukça önemli çalışmalara imza atmaktadır. Tüm ekim işlemlerinde bulunması gereken özellikler ve kriterler aynıdır, bu anlamda uzman bir doktor, hijyenik bir hastane, en son teknoloji ekipmanlar, tecrübeli saç ekimi ekibi ve tabi ki uygun fiyat. Tüm bunlara fazlasıyla sahip olan Türkiye, tüm bu ayrıcalıklarından dolayı tüm dünyada saç ekiminin en sık gerçekleştirildiği ülkelerden biri haline gelmiştir.

Türkiye’de Saç Ekimi

Saç Ekimi İstanbul

İstanbul Türkiye’nin saç ekiminde en çok tercih edilen şehirlerinden biri haline gelmiştir. Bunun nedenleri arasında:

 • Türkiye’de saç ekimi işlemi çok sık yapıldığı için, özellikle İstanbul şehrindeki doktorlar son derece tecrübelidir.
 • En deneyimli doktorlar ve hastaneler yine İstanbul’da yer almaktadır
 • Saç ekim A sınıfı hastanelerde ve kliniklerde gerçekleştirilmektedir
 • İstanbul’da kullanılan saç ekimi ekipmanları oldukça gelişkindir
 • İstanbul’da sizlere tahsis edilen oteller birinci sınıf ve konforludur
 • Sizleri havaalanında karşılayan ekip güler yüzlü, donanımlı ve her daim sorularınızı cevaplamak için yanınızda bulunacaktır
 • İstanbul gibi kültürel ve tarihi görmek isteyen danışanlar bundan dolayı da İstanbul’u tercih etmektedir

İstanbul’un en iyi saç ekim merkezi, İstanbul Vita olarak her gün dünya çapından onlarca hastayı karşılıyor, geldikleri andan gittikleri ana kadar onları memnun etmek için üstün çaba gösteriyoruz. Uzman ekibimiz, her dilden çevirmenlerimiz ve son teknoloji ekipmanlarımızla saç ekiminin öncüsü olan İstanbulVita, yarattığımız farkla dünyaya öncülük ediyoruz.

İstanbul’da saç ekimi fiyatları ne kadar?

Saç ekimi işleminde fiyat belirleme hastanın muayene olmasına, kıl kökü (greft) sayısına, gerçekleşecek hastaneye ve doktora veya kliniğe bağlı olarak değişen bir durumdur. Bu kıstaslar fiyatlarda ciddi fark yaratmaktadır. Bu anlamda en iyi saç ekim merkezleri piyasanın bir miktar üzerinde olmakla beraber en kaliteli hizmeti vermektedirler.

 Saç ekimi öncesi sonrası, ekim işleminin ne derece başarılı olduğunu daha iyi gösterebilmek adına çekilen fotoğraflarla ve videolarla belgelenir. Böylece hastalar ekimden önce, sonra ve ortalama olarak 6 ay sonra bu belgeler sayesinde işlemin farkını çok daha iyi anlayabilirler. Yaklaşık 6 ay sonra ekim işleminin sevindirici sonuçları tamamiyle ortaya çıkmakta ve 1 yılın sonunda beklenen kesin sonuç elde edilmektedir. Ekilen saçlar bölgeye uyum sağlar, gürleşir ve artık tamamiyle uzamaya başlar.

Saç ekimi yorumları genel itibariyle oldukça sevindirici ögeler içermektedir. Hastalar, operasyon deneyimlerini, ekim sonrası süreci en içten şekilde paylaşarak bu işlemin ne kadar etkili olduğunu bizlere ve saç ekimini merak eden herkese anlatarak referans verirler. Hasta yorumlarını İstanbul Vita youtube sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Vita Saç Ekimi Fiyatları            

Saçlarınız dökülüyorsa ve size en uygun olan saç ekimi yöntemini arıyorsanız İstanbul Vita’nın deneyimli uzman ekibi sizleri bekliyor. Başarısı onaylanmış en son tekniklerle saç ekimi kliniğimizde 2022 yılına özel kampanyaları, en kalıcı çözümleri, uzman ekibimiz sizlere sunmaktalar.

Smooth FUE yöntemi, işlem ile ilgili endişeleri olan kişiler için özel olarak geliştirilmiştir, böylece endişe ve acı hissi taşımadan çok rahat bir şekilde saç ekimini gerçekleştirme imkânı sağlamaktadır. Kişiye en uygun olan teknik ve ekilecek kök sayısı belirlendikten sonra isteğe göre hafif sedasyon uygulanmaktadır. Sedasyon tüm şartların tamamlandığı ortamda anestezi uzmanları tarafından gerçekleştirilir. Anestezi işlemi sonrasında saç ekimi için saçın büyüme yönünü hesaplanır ve işlem gerçekleştirilir. Donör yani verici alandaki kıl kökleri dökülmeye uğramayan, güçlü bir yapıdadır, bundan dolayı ekim sonrası saçlarınız uzamaya devam edecek ve ömür boyu sizinle kalacaklardır.

En iyi saç ekim merkezleri İstanbul’un; Pendik, Anadolu, Florya, Avrupa yakasında bulunmaktadır. Bu bölgeler İstanbul’un en iyi hastanelerine sahip olup, en başarılı ekim işlemlerine imza atmaktadırlar. İstanbul Vita yoğun talep üzerine ekim işlemini daha çok kişiye ulaştırabilmek adına Antalya şehrinde de yeni şube açmaya hazırlanmaktadır.

En iyi saç ekimi deyince akla gelen ilk isim İstanbul Vita, bu farkını tercih ettiği tedavi prensibine borçludur. Klinik yerine hastaneyi tercih ederek, hemşire yerine uzman doktorlarla çalışmayı tercih ederek, tedavinin başlangıcından sonuna değin hastalarla birebir ilgilenmeyi tercih ederek sağlamaktadır. Kliniklerde saç ekimi işlemi pek tavsiye edilmeyen bir durumdur. Bu işlemin uzman doktorlarca yapılması gerektiği ve ufak da olsa bir aksilik durumunda hastayla anında ilgilenecek bir doktorun olması çok önemlidir ve bu ayrıcalıklar kliniklerde pek mevcut değildir. Hastanelerde ise hastayla anında ilgilenecek doktorlar her daim mevcut, bu doktorlar alanında uzman ve tecrübe sahibidir ve yanlarında her hastayla iletişim gerçekleştirebilecek tercümanlar he daim mevcuttur.

Saç ekimi fiyatları

Saç ekimi fiyatları

Saç ekimi fiyatları her ülkede ve Türkiye’de farklılık göstermektedir. İstanbul Vita’nın ülkelere göre saç ekim fiyatı şu şekildedir:

 • İspanya = 1800€
 • Almanya = 2100€
 • Fransa = 2100€
 • İsviçre = 3500€
 • Romanya = 1500€
 • Rusya = 1500$
 • İtalya = 1600€
 • Türkiye = 1300€
 • İngiltere = 2100£

Türkiye fiyat ortalamasında en uygun teklifi ve hizmeti sunmaktadır. Saç ekiminde öncü bir ülke olan Türkiye, yoğun talepler sonucunda uzmanlaşmış ve en son teknolojiye sahip olmuştur. Bütün Avrupa ülkeleri olmak üzere Arap ülkelerinden de her yıl milyonlarca insan Türkiye’ye gelerek saç ekimine sahip olmaktalar.

Türkiye Saç Ekimi Avantajları

Türkiye saç ekimi diğer ülkelere kıyasla çok daha avantajlı ve uygun fiyatlıdır. Burada fiyattan önce en önemli kısım işlemin ne kadar tecrübeli eller tarafından gerçekleştirildiğidir. Türkiye saç ekiminde en çok tercih edilen ülke olmasından dolayı, doktorlar bu anlamda uzmanlaşmış, ekipmanları güçlendirilmiş ve uzman ekipler kurulmuştur. Hastalara birçok farklı tekniği sunabilmekte ve saç ekimindeki tüm gelişmeleri yakından takip ederek sürekli bir gelişme halindedir.

Saç ekiminin faydaları:

 • Saç dökülmesini önlemek adına denenen diğer tedavi yöntemleri işe yaramadıysa saç ekimi bu anlamda en son ve en kalıcı seçenektir
 • Geniş alanlarda görülen saç kayıplarının tedavisinde birebirdir
 •  Diğer tedavilerin tersine dökülmenin ve kelliğin en ileri evrelerinde dahi uygulanabilir
 • Saç ekimi yine kişinin kendi saç kökleriyle yapıldığı için oldukça doğal ve uyumlu görünür
 • Erkek, kadın, 18 yaşını doldurmuş herkes için uygundur
 • Saç ekimi kalıcı bir işlem olup saçlar ömür boyu kalır, bir daha dökülmezler

Sıkça Sorulan Sorular

 1. Kimlere saç ekimi yapılabilir?

Androjenik tip dökülmeye maruz kalan kişiler (yaş, hormon, kalıtım) için oldukça uygun bir uygulamadır. Bunun dışında çeşitli nedenlere bağlı olarak dökülme varsa, yer yer açılma gibi durumlarda da ekim işlemi rahatlıkla uygulanabilmektedir.

 1. Saç ekimini kimler yapmalıdır?

Saç ekimi bu alanda özel eğitim almış sağlık uzmanları ve doktorlar tarafından yapılmalıdır.

 1. Saç ekimi nerede ve hangi koşullarda yapılır?

 Saç ekimi birçok klinikte yapılmaktadır ancak en doğru ve sağlıklı olan hastane ortamında yapılmasıdır. Hastane de her oluşabilecek her komplikasyona karşı doktorlar ve tam donanımlı uzman bir ekip mevcuttur. Bundan dolayı hastaların bu işlem için hastanelere başvurmaları tavsiye edilmektedir.

 1. Saç ekimi için uygunluğumu nasıl anlayabilirim?

Muayene sırasında kişinin saç analizi, dökülmenin şiddeti ve donör alanın ne durumda olduğu kontrol edilir. Ense bölgesinde yani donör alanda sağlıklı saçlara sahip olan herkes saç ekimi yaptırabilir.

 1. Ne kadar saça ihtiyacım var?

Kişinin ne kadar saça ihtiyacı olduğu muayene sırasında uzman doktor tarafından belirlenir. Ayrıca henüz dökülmemiş ancak dökülmeye yüz tutmuş saçlar için de sıklaştırma işlemi yapılmaktadır. Yoğun saç dökülmesi yaşamış kişilerde bazen tek seans yeterli olmayıp ikinci seansa da ihtiyaç duyulmaktadır.

 1. Saç ekimi için yaş sınırlaması var mıdır?

Saç ekimi 18 yaşını doldurmuş kadın erkek herkes tarafından rahatlıkla uygulanabilir.

 1. Saç ekiminde yaşın önemi nedir?

Saç ekiminde yaşın en önemli olduğu nokta, saç dökülmesinin ne aşamada olduğudur. Erkeklerde saç dökülmesi hayat boyu süren bir durum olmasının yanında 35 yaşından itibaren dökülmenin şiddeti yavaşlar. 35 yaşının altındaki hastalarda ise dökülme yeni başlamış veya ortalarda olacağı için ekim işleminden sonra 2. ve 3. seansa ihtiyaç duyulabilmektedir.

 1. Saç ekimi işlemi ne kadar sürer?

Saç ekimi ekilecek greft sayısına da bağlı olarak 4 ila 8 saat arasında sürmektedir. Saç ekimi sonrasında kişi sosyal hayatında bunun bilinmesini istemiyorsa ortalama olarak 1 haftaya ihtiyacı vardır. Eğer bu tarz bir endişesi yoksa 1 gün içinde günlük hayatına dönebilir.

 1. Saç ekimi sonrası saçlar ne zaman uzamaya başlar?

Ekim sonrası uzama biraz zaman alan bir durumdur. Ekimden sonra ilk etapta kabuklanmalar olur, 1 hafta içinde bu kabuklanmalar ve 15 gün içinde ekilen saçlar dökülür ve hasta ekim öncesi haline döner.

Yaklaşık 1 ay bu şekilde durur ancak 2. aydan itibaren yeni saçlar çıkmaya başlar. Beklenen değişim ancak 3. Ve 4. Aylarda fark edilir duruma gelir. Hastanın bu süreçte çok iyi beslenmesi, pozitif bir psikolojiye sahip olması çok önemlidir. 1 yılın sonunda hasta arzu ettiği saçlara kavuşacak ve ekim işlemi mutlu sonla bitecektir.

 1. Saç ekiminin kişinin sağlığına yan etkisi var mıdır?

Saç ekim işlemi lokal anestezi bazense sedasyon altında yapılan oldukça basit bir işlemdir. Hastanın sağlığını ilgilendiren herhangi bir yan etkisi yoktur.

 1. Saç ekiminde uygulanan yeni teknikler nelerdir?

Saç ekimindeki en yeni ve en konforlu teknik FUE’dir (folliculer unit exctraction). Kıl köklerinin donör alandan tek tek toplanarak alıcı alanda açılan mikro kanallara ekilmesi işlemidir. Ekim sonrası herhangi bir iz kalmaz ve hasta birkaç gün içinde sosyal hayatına dönebilir.

 1. Saçın içeriği nedir?

Saçlar, keratin içerikli yapılardır. Keratin oldukça güçlü bir proteindir bundan dolayı saçlar kopmaya ve aşınmaya dayanıklı yapıdadırlar. Tırnaklarımız da saçlarımızla aynı yapıda olup keratinden meydana gelmektedir. Saçın yapısındaki keratin, vücudumuzdaki ölü deri hücrelerinden meydana gelmektedir.

 1. Tek bir saç telinin ömrü ne kadardır?

Saçların ömrü 2-3 yıl kadardır. Vadesi dolan her saç teli dökülür, yerine yeni ve sağlıklı saçlar uzar.

 1. Saç dökülmesinin sebepleri nelerdir?

Erkek tipi saç dökülmesi, erkeklik hormonlarının narin saç köklerinde yarattığı etki dolayısıyla meydana gelir. Genel olarak saç dökülmesi birçok nedene bağlı olarak ortaya çıkmaktadır. Günde 100 saç telinin dökülmesi normal ve sağlıklıdır ancak bunun üstünde bir rakam ve her tarama sonrası tarakta biriken saçlar bir terslik olduğunun göstergesidir.